Grant NCN dla doktorantki z Katedry Administracji Publicznej

Katarzyna Obłąkowska-Kubiak, doktorantka z KES, znalazła się w grupie zwycięzców konkursu NCN (konkurs: Preludium, Panel: HS4). Jej projekt nosi tytuł: Efekty zewnętrzne generowane przez działalność muzeów zamkowych i pałacowych w Polsce.

– Dla mnie ten grant jest ogromnym wyróżnieniem i sygnałem, że obszar badawczy, którym się zajmuję jest ważny w perspektywie nauki i społeczeństwa – mówi Katarzyna Obłąkowska-Kubiak.

Projekt zaplanowany jest na dwa lata i składa się z 21 badań terenowych w różnych miejscach Polski oraz z badań niereaktywnych. – Projekt jest bardzo ciekawy i wart poświęcenia mu dwóch lat życia. Wiedza, którą przyniesie będzie miała wymiar nie tylko naukowy, ale także praktyczny. – zapewnia doktorantka.

Na pytanie o obawy związane z realizacją projektu mówi, iż jej obawy wiążą się z tym, że nie jest pracownikiem SGH i zastanawia się jak wszystko uda się od strony organizacyjnej, na podstawie jakiej umowy będzie realizowała badanie oraz jak będzie przyjmowana w miejscach, gdzie zaplanowane są badania. Zauważa, że bycie pracownikiem instytucji naukowej otwiera badaczowi wiele drzwi, uwiarygadnia go w oczach respondentów.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=XfIkF6TyL8o[/embedyt]

(Visited 8 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *